سوالات متداول دارچیلا

در این قسمت به سوالات متداولی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، پاسخ داده ایم. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، واحد پشتیبانی پاسخگوی شما خواهد بود. 

امیدواریم با دارچیلا، تجربه لذت بخشی از خرید اینترنتی را کسب کنید.

نحوه و مدت زمان ارسال کالا

ارسال تمامی اقلام، توسط پست پیشتاز  می باشد.

 

ارسال کالا در فروشگاه اینترنتی دارچیلا از طریق پست انجام می شود و شنبه و چهارشنبه هر هفته محصولات به اداره پست تحویل داده شده و سپس از طریق اداره پست و طی روند اداری موجود به مشتریان ارسال می شود.

به طور معمول در همه شهرهای ایران مرسولات پستی بین یک تا سه روز کاری تحویل داده می شوند.

همچنین شما می توانید با در اختیار داشتن کد پیگیری محصول به صورت اینرتنتی از روند وضعیت مرسوله خود از طریق سامانه اینترنتی اداره پست با خبر شوید.

مرجوعی کالا و عودت وجه

مشتریان عزیز دارچیلا می توانند طی شرایطی وجه پرداخت شده خود را دریافت کنند. قوانین و مقررات پرداخت و عودت وجه به شرح زیر است:

  • در صورتی که از ثبت سفارش بیش از دو هفته گذشته باشد و محصول مورد نظر ارسال نشده باشد.
  • در صورتی که مشتری در مدت زمان ۷۲ ساعت (۳ روز) پس از تحویل کالا خرابی محصول و جنس ارسالی را گزارش داده باشد، پس از تایید پشتیبانی فروشگاه  وجه واریزی عودت داده خواهد شد.
  • مشتری پیش از دریافت کالا، از خرید خود منصرف شده باشد، در این حالت سفارش لغو شده و وجه عودت داده می شود

پس از تایید توسط پشتیبانی (به هر یک از دلایل ذکر شده)، استرداد وجه در مدت زمان ۳ روز کاری و به شماره کارت شخص سفارش دهنده محصول انجام می شود.

 

در صورتی که اجناس ارسالی مشکلاتی از نظر کیفیت و یا ارسال اشتباهی داشته باشند، شامل محصولات مرجوعی می شوند. بدین صورت که اگر مرسوله دچار شکستگی یا نقص فنی باشد یا در خصوص خوراکی ها تاریخ انقضای محصول گذشته باشد، مرسوله شما با تایید پشتیبانی، از طریق ارسال عکس یا ویدئوی کالا به این بخش، شامل کالاهای مرجوعی می شود.

پس از تایید پشتیبانی، شما در سریع ترین زمان ممکن کالای مورد نظر را از طریق پست به دفتر دارچیلا ارسال می نمایید و هزینه پست نیز از سوی ما پرداخت خواهد شد.

پس از دریافت جنس مورد نظر در دارچیلا شما می توانید کالای جدیدی را به عنوان جایگزین درخواست بدهید و یا درخواست عودت وجه داشته باشید.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی ادویه دارچیلا همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۵ و ۱۷ تا ۲۰ پاسخگوی شما هستند.

 

کارشناسان ما در بخش پشتیبانی در خصوص محصولات مرجوعی و دارای مشکل، تعویض کالاها و عودت وجه به شما خدمات ارائه خواهند داد.

اگر سوال خودرا نیافتید از ما بپرسید